Cristiano Ronaldo i pakënaqur me pagën, i kërkon rritje rroge Realit

E përditshmja Marca shkruan se Cristiano Ronaldo që vetëm pak kohë më parë zgjati kontratën e tij me Real Madrid dhe rriti përfitimet nga 21 milionë euro në sezon në 23 milionë euro në sezon, pretendon një tjetër rritje të ndjeshme në përfitimet e tij.

Ylli portugez besohet të jetë i pakënaqur me pagën e tij të tanishme, duke marrë parasysh marrëveshjen e re të Lionel Messit në Barcelonë.

Loading...

Mesfushori i Barcelonës, Messi, tani fiton rreth 500,000-një javë, një rrugë e gjatë përpara rivalit të tij të ashpër.

Megjithatë, skuadra e vërtetë Florentino Perez nuk kuptohet se është i prirur të dorëzojë kushtet e përmirësuara të Ronaldos pasi ai nënshkroi një kontratë afatgjatë në Madrid pak më shumë se një vit më parë.Perez po planifikon gjithashtu një veprim të guximshëm për të sjellë Neymarin në La Liga – një marrëveshje që mund të ketë pasoja serioze për të ardhmen e Ronaldos.

Loading...
You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.