19 Janar, 2018
Sport

Sport

Sport

Kevin O’Connor, futbollisti i Prestonit, ka fituar 1 milion euro në një lotari në Irlandë falë një bilete të dhënë atij si dhuratë nga xhaxhai i tij. Pas ...
0
Sport

Ka pasur shumë shembuj ku kthimi i një futbollisti në një statujë është krijuar në mënyrë qeshrake. Por një skulpturë e zbuluar kohët e fundit e Michael Essien ...
0
Kryesore Lajme Sport

Drejtori Sportiv i Bayern Munichut, Hasan Salihamidzic e ka konfirmuar se janë të interesuar në mesfushorin gjerman Leon Goretzka. Gjermani ka kontratë me Schalken deri në fund të ...
0
Sport

Kristiano Ronaldo i dha lamtumirën vitit 2017 me suksese mjaft të mëdha. Në vitin 2017 ylli portugez mbrojti Ligën e Kampionëve dhe Kupën e Botës me Real Madridin, ...
0
Sport

Kapiteni i Kombëtares shqiptare të futbollit, Ansi Agolli, ndodhet në Tiranë prej disa ditësh, pasi ekipi i tij Qarabag ka marrë pushimet. Edhe pse me pushime, mbrojtësi i ...
0
Lajme Sport

Kur dëgjojmë pagat e futbollistëve si Cristiano Ronaldo, Messi, Bale apo shumë yjeve të tjerë, të gjithëve na bëjnë shumë përshtypje, pasi aq sa ato marrin për një ...
0
Lajme Sport

Nuk ka arritur përsëri të shënojë. Jo vetëm fal pamundësisë së tyre por edhe një zotësie të pakrahasueshme të djaloshit kuqezi, Thoma Strakosha. në ‘Meazza’. Interi nuk di ...
0
Sport

Napoli ka arritur ta mbyllë në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2017. Skuadra e Sarrit ka triumfuar me rezultatin minimal 0-1 ndaj Crotones dhe ka siguruar ...
0
Sport

Napoli ruajti kryesimin e Serie A, pas fitores 0-1 në transfertë ndaj Krotones, java e 19-të e kampionatit italian. Golin me vlerë tri pikë e shënoi Marek Hamshik ...
0
Lajme Sport

Komisioni Kombëtar i Zgjedhjeve tha se me 98.1% të votave të numëruara, Ëeah i Koalicionit për Ndryshim Demokratik kishte fituar 61.5% të votave. Kundërshtari Joseph Boakai është shumë ...
0