Sport

Sport

Lajme Sport

 Sidrit Guri dhe Rustem Hoxha janë heronjtë e përmbysjes kuksiane në “Selman Stërmasi”, duke përfituar edhe nga inferioriteti numerik i Partizanit, pas ndëshkimit me karton të kuq të ...
0
- Lajme Sport

E kuqe dhe vetëm e kuqe. Kjo do të jetë njëvendëshja e re Ferrari për Botërorin e Formula 1 të vitit 2018, që do të prezantohet në 22 ...
0
- Sport Statusi Publik

Korçarët do paguajnë edhe 1 mln € gjobë Per Don Dukën dhe “dukistët” Per ata qe votuan dhe mbeshteten Dukën… merreni, shtrydheni dhe pijini lëngun për katër vitet ...
0
- Lajme Sport

Shqipëria dhe Kosova deri tani i kanë menaxhuar së bashku talentet e futbollit, duke mos ndërhyrë në zgjedhjen e futbollistëve me origjinë nga Kosova por të formuar në ...
0
- Lajme Publik TV Sport

  Kikboksieri i famshëm shqiptar, Florian Marku, mori një fitore të rëndësishme, në një atmosfertë të jashtëzakonshme në Linz të Austrisë, ndaj kundërshtarit boshnjak Dzevad Mutfiç. Sekondat e ...
0
- Sport

Rubio Nu de Luque, një klub i vogël futbolli në Paraguaj, është përfshirë në një skandal seksual pas publikimit të fotografive intime të presidentit të klubit dhe njërit ...
0
- Lajme Sport

Pas përfundimit të raundit të dytë të zgjedhjeve për kreun e FSHF-së, rezultatet kanë konfirmuar Armand Dukën si President të këtij institucioni. Në raundin e parë, Duka mori ...
0
- Lajme Sport

Në një fjalim të gjatë në Asamblenë e Përgjithshme, zv.presidenti i UEFA, Grigor Surkis foli në lidhje me rregullat dhe iu bëri të qartë të pranishmëve, që UEFA ...
0
- Lajme Sport

Asambleja Zgjedhore e FSHF-së qe do te zgjedhe kreun e ri, startoi me himnin kombëtar. Bie ne sy mungesa e presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil ...
0
- Lajme Sport

Ka nisur në Durrës mbledhja e Asamblesë Zgjedhore të Federatës Shqiptare të Futbollit. 66 delegatët e saj do të votojnë për zgjedhjen presidentit. Në garë janë presidenti aktual ...
0