Sport

Sport

- Lajme Sport

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, beson se marrëveshja për normalizimin gjithëpërfshirës të marrëdhënieve mes Beogradit dhe Prishtinës mund të arrihet këtë vit. “Kjo nuk është diçka që të ...
0
- Publik TV Sport

Në Gadishullin Ballkanik ekziston një legjendë, që njerëzit e kalojnë nga brezi në brez. Është miti, tani shumë i lashtë, që tregon origjinën e Shqipërisë dhe shpjegon pse ...
0
- Sport

Granit Xhaka është shprehur i kënaqur me paraqitjen e ekipit të Arsenalit pas fitores ndaj Milanit. Granit Xhaka ishte një prej golashënuesve në fitoren e Arsenalit ndaj Milanit ...
0
- Lajme Sport

Bota e futbollit italian sot do të bëhet bashkë për t’i dhënë respektin e fundit kapitenit të Fiorentinas, Davide Astori Italiani Davide Astori të dielën u gjet i ...
0
- Sport

Vdekja e futbollistit italian, Davide Astori ka tronditur gjithë opinionin sportiv në botë. Mediat italiane kanë publikuar një video me momentet e tij të fundit para se të ...
0
- Lajme Sport

Federata Italiane e Futbollit (FIGC) dhe Lega e Futbollit (Lega Calcio) kanë vendosur që ndeshjet e Serie A do të shtyhen të gjitha për nder të mrojtësit dhe ...
0
- Lajme Sport

Një lajm shumë i rëndë ka goditur futbollin italian mëngjesin e sotëm. Në grumbullimin në Udine ku po përgatiteshin për ndeshjen kundër Udineses është gjendur i vdekur lojtari ...
0
- Lajme Sport

Romela Begaj ka rezultuar pozitive edhe në testin B. Ajo pritet që të dalë në një konferencë për shtyp në orën 11:30 dhe të sqarojë gjithçka. Testi B ...
0
- Lajme Sport

Ish-anëtari i bordit drejtues të Interit, Gian Marco Moratti, ka ndërruar jetë sot në Itali. Moratti u nda nga jeta në moshë 81-vjeçare, nga shkaqe natyrale. Gian Marco ...
0
- Intervista Sport

Në emicionin ‘Zona Gol’, në Supersport, ishte i ftuar në një lidhje direkte edhe Drejtori Sportiv i Partizanit, Olsi Rama. Ai rrëfeu gjithçka mbi pasionin e tij për ...
0