Shendet

Shendet

Shendet

Ibuprofeni ka një ndikim negativ në testikujt e të rinjve, ka zbuluar një studim i ri i publikuar të hënën tek revista “Proceedings of the National Academy of ...
0
- Shendet

Dhe sikurse thonë, ne jemi në të vërtetë ajo çfarë hamë gjatë gjithë kohës. Dhe sistemi ynë i tretjes është një mekanizëm kompleks me 100 procese që ndodhin ...
0
- Shendet

Dihet se konsumimi i verës është i mirë për zorrën dhe zemrën për shkak të polifenoleve. Tani një grup shkencëtarësh nga insituti i kërkimeve në shkencën e ushqimit ...
0
- Shendet

Një nga rreziqet kryesore për zhvillimin e një sëmundjeje kardiovaskulare jane arteriet e bllokuara. Arteriet janë enët e gjakut që mbajnë oksigjen dhe lëndë ushqyese nga zemra juaj ...
0
- Shendet Statusi Publik

 Mjeku shperthen ne akuza, perballe nje situate shume shqetesuese teksa perdite raportohen raste te fruthit, madje edhe kompikacione te frikshme prej tij ne shume te prekur ne vendin ...
0
- Shendet

Si të kuroni kollën tek fëmijët? Mbi të gjitha duhet të dini nëse bëhet për një refleks natyral të trupit, apo një simptomë viroze, infeksioni, bronkiti, apo alergjie? ...
0
- Shendet

Është e vështirë të mirëmbahet bardhësia e rrobave, dhe ende më i vështirë është procesi i heqjes së njollave apo i zverdhjes së rrobave që shfaqet pas disa ...
0
- Shendet

Mendim eksperti – Profesori Bruno Housset, pneumolog, shqyrton studime të ndryshme të cilat vendosin lidhjen midis ndotjes dhe shëndetit Ndikimi i ndotjes së ajrit në shëndetin tonë tani ...
0
- Publik TV Shendet

Shumica prej nesh kanë Wi-Fi në shtëpitë tona. Por a jemi të sigurt? E vërteta është që Wi-Fi mund të dëmtojë shëndetin tone dhe sidomos shëndetin e përgjithshëm ...
0
- Shendet

E kush nuk e adhuron picën, pavarësisht kalorive që ka. Një restorant në Singapor ka vendosur ta bëjë edhe më tërheqëse duke e krijuar brumin e picës me ...
0