Shendet

Shendet

- Lajme Shendet

Lidhur me shqetësimin e ngritur nga mediat se katër shtetas amerikanë të prekur nga sëmundja infektive e malaries, kanë hyrë në territorin shqiptar është konfirmuar se për dy ...
0
- Shendet

Mënyra më efikase për monitorimin e tensionit të gjakut është ta kontrolloni vetë. Hulumtuesit shkencorë britanikë rekrutuan rreth 1000 pacientë me hipertension, të cilët i ndanë në 3 ...
0
- Shendet

Mbipesha te fëmijët vlerësohet të jetë një nga shkaktarët kryesorë të sëmundjeve kardiovaskulare, të diabetit, si dhe të disa llojeve të kacereve, thonë profesionistë shëndetësorë Në Kosovë nuk ...
0
- Lajme Shendet

Kontratat e Partneritetit Publik Privat në sektorin e shëndetësisë kanë rezultuar biznese me norma të jashtëzakonshme fitimi për kompanitë që i kanë marrë ato. Top Channel shqyrtoi bilancet ...
0
- Shendet

Për disa femra të qënit nënë është gëzimi më i madh në jetë, domethënë, derisa fëmija të kalojë moshën e tmerrshme dy vjeç, sigurisht. Por teksa është një ...
0
- Lajme Shendet

Dr Jonathan Quick Një epidemi gripi vrases mund të godase globin, duke shkaktuar 33 milione te vdekur vetem ne 200 ditet e para dhe 300 milione vetem ne ...
0
- Shendet

Cili mendoni se është elementi që ndihmon funksionimin e mirë të muskujve, ka veti anti-inflamatore dhe mbi të gjitha ka aftësi ta bëjë të shndritshme lëkurën tuaj? Ai ...
0
- Shendet

Shega kuron sëmundjet e zemrës, tensionin, arterosklerozën, kancerin e prostatës, heq rrudhat, njollat në lëkurë …. Shega me të drejtë mund të konsiderohet si një thesar për organizmin ...
0
- Shendet

Pas zbulimit që bëri emisioni investigativ ‘Fiks Fare’ për përdorimin e hormoneve në produktet bujqësore, ka reaguar ashpër edhe gazetari i ekonomisë në Top Channel, Klodian Tomorri. Ai ...
0
- Shendet

Nën-fertiliteti mashkullor, infertiliteti apo e thënë ndryshe shterpësia mashkullore është një problem shumë i rëndësishëm global mjekësor dhe social. Studimet epidemiologjike tregojnë se një nga shtatë çifte klasifikohen ...
0