19 Janar, 2018
Shendet

Shendet

Kryesore Shendet

Është i lartë numri i infermierëve shqiptarë që kanë lënë vendin e punës për t’u larguar drejt shtetit gjerman. Pas një pune 1-vjeçare me kurset e gjuhës, të ...
0
Kryesore Shendet

Tritan Kalo , Kujtesë!….Sëmundjet infektive ekzantematike janë të shumta, Ne nje stine gripale, njohur per komplikacione dhe ne vijim te lajmeve per raste te shtuara te fruthit, vjen nje ...
0
Kryesore Shendet

Situata gripale Radhë të gjata mbremë  në   urgjencën e Tiranës Si pasojë e gjendjes gripale që ka prekur pjesën më të madhe të vendit mbrëmë urgjenca e ...
0
Bota Kryesore Shendet

 Më shumë se 12 milionë kuti me qumësht pluhur bebeje në 83 shtete janë tërhequr tani nga tregu pas skandalit të salmonelës që përfshiu kompaninë franceze të qumështit Lactali, ...
0
Kryesore Shendet Skandali

Produktet ushqimore të paketuara që tregtohen në supermarkete përbëjnë një kërcënim serioz për shëndetin e konsumatorëve. Edhe më e rrezikshme bëhet situata në rastet kur këto produkte konsumohen ...
0
Kryesore Shendet

Dremitja është periudha e kohës në të cilën nuk je as plotësisht në gjumë dhe as plotësisht i zgjuar. Ne dremisim sa herë mbyllim sytë dhe relaksohemi pak ...
0
Kryesore Shendet

Shkojnë për të pushuar, por përfundojnë dukë ngrënë si derra. Me sa duket ministrat shqiptarë kanë një oreks aq të pafrenueshëm sa nuk pyesin as për ligjet. Gjatë ...
0
Shendet

“Candidiasis vaginale” është një gjendje e shkaktuar nga një infeksion në vaginë dhe në zonën përreth. Infeksioni quhet Candida albicans, por është gjithashtu i njohur si myku vaginal. ...
0
Kryesore Shendet

Shendet i Tina Turner është një shembull se mosha nuk është asgjë më shumë se një numër dhe ju mund të dukeni të reja pavarësisht nga mosha. Kjo ...
0
Kryesore Lajme Shendet

  Lakra i përket llojit Brassica të perimeve, që përfshin brokolin, lulelakrën dhe kale. Ajo vjen në forma dhe ngjyra të ndryshme (të kuqe, vjollcë, të bardhë dhe ...
0