Browsing Category

Publikisht(OP-ED)

Si do të zgjidhet konflikti në PD?

Ergys Mërtiri Ta themi që në krye se, ajo që po ndodh tashmë në PD nuk është një debat i brendshëm që ka për fokus përgjegjësitë mbi humbjen ne zgjedhje, por një konflikt i nisur…
Read More...

Votoi skllavi

Edison Ypi Për shak të rezultateve surprizuese, tollovia pas-zgjedhore po është aq e zhurmshme dhe kaotike sa të shtyn të bësh pyetje tronditëse; Si ka mundësi që shumica e…
Read More...

E djathta ka bojtokuar PD

Nga Blendi Fevziu  Ka ende shumë për t’u numëruar, por tendeca e këtyre zgjedhjeve duket tashmë qartë. PS me gjasë do të qeverisë e vetme, duke pasur në autobuzin e saj elektoral…
Read More...