Browsing Category

Publikisht(OP-ED)

Mos e quani veten gazetarë!

Nga Roland Qafoku Ju që përdridheni dhe jepni mend në ekrane, mos e quani veten gazetarë. Ju që jepni leksione nga mëngjesi në darkë se si duhet të jetë gazetaria, mos e…
Read More...

Tatëpjeta e leximit

ÇAPAJEV GJOKUTAJ/  Javën e kaluar shumë media dhe portale përcollën lajmin se shqiptarët nuk lexojnë, afro 35% prej tyre nuk kanë lexuar asnjë libër gjatë vitit 2017. Pastaj e…
Read More...