Browsing Category

Publikisht(OP-ED)

Nuk keni uje? Pini coca cola!

 Flini dhe votoni me gurmazin të tharë nga etja! Artan Fuga Cmimi i ujit qe pime, lahemi, perdorim neper dushe,WC, bejme supen, taratorin, dhallen, dje u percaktua nga: Shkalla e…
Read More...

Çmimi i ujit dhe çmimi i dinjitetit

Një nga veprimet e para që bëri Erion Veliaj sapo hyri në zyrën e kryetarit të bashkisë së Tiranës, ishte vendimi për të rritur rrogën e tij. I kuptueshëm. Njeriu duhet të punojë dhe të…
Read More...

Ciraku i Maleficentit

Enton Abilekaj Po Morën pjesë 20 mijë anëtarë më shumë se në 2013 dhe vetëm 5 mijë votuan Selamin. Pas humbjes se thellë në 25 qershor, pas arritjes së rezultatit më të keq në…
Read More...

Kjo fitore si e Lulit!

Andi Bushati Më në fund Lulzim Basha e kapi një fitore. Madje fiks ashtu siç do ta kishte dashur. Me pjesmarrje sikur ta kishte shkruar vetë me dorë, me një rrezultat ngadhënjyes,…
Read More...

Berisha nuk ka kujt t’i flasë

Armand Shkullaku Partia Demokratike gjendet sot në udhëkryqin më të madh të ekzistencës politike dhe lideri i saj historik nuk mund të thotë asnjë fjalë. Sali Berisha është i dënuar…
Read More...