Browsing Category

Publikisht(OP-ED)

TE RINJTE NE POLITIKE!

Nga Gent KAPRATA Pervecse nevoje demagogjike e kastes per te manipuluar masat votuese se ajo eshte duke u rinovuar, ka nje dimension te forte e te fshehur te trashgimnise.…
Read More...

Terrori si normalitet?

Pas sulmit terrorist të Mançesterit, Evropa vazhdon ritualet e njohura. Por politika ka dhe opcione të tjera, mendon Felix Steiner Dhe tani Mançesteri. Përsëri terror në zemër të një…
Read More...

Ministra të tredhur?

Nga Artan Fuga Një nga ministret teknike që nuk ja mbaj mend emrin sot a dje kishte reaguar duke u shfajësuar e shkreta se nuk kishte firmosur ndonjë transkasion bankar pune a…
Read More...