Browsing Category

Publikisht(OP-ED)

Faleminderit Mentor Petrela

Edison Ypi Dua të më bësh një sharrë elektrike për të prerë kafkat e të vdekurve për qëllime studimore, më tha një ditë andej nga fillimi i viteve ’80 një mik mjek që punonte në…
Read More...

ERRU??

    Oerd Bylykbashi U zgjova sot ne mengjes me dy lajme. I pari ‎qe nuk kishte uje ne rubinet dhe lajm me te keq nuk ke ne mes te vapes se veres. I dyti qe Dako paska ngritur cmimin e…
Read More...

Astrit Patozi

DY FJALË PËR DOSJET, KADARENË DHE “HAKMARRJEN” E KAKUSË Ismail Kadarenë nuk e kam takuar kurrë, por me mjafton vepra e tij për ta konsideruar se e njoh mjaftueshëm. Ndërsa me motrën…
Read More...

KRUSHQIT TEKNIKË KANË “NGRIRË”

Nga Astrit Patozi Shumica e demokratëve janë të mërzitur me mbijetesën e sforcuar e ministrave teknikë në qeverinë e Edi Ramës, ndonëse zgjedhjet kanë më shumë se një muaj që kanë…
Read More...

Andi Bushati

Edi Rama me kosë në dorë Edi Rama ka marrë kosën në dorë dhe ka shpallur luftë totale kundër kultivimit të kanabisit. Ai paralajmëroi një aksion serioz policie kundër “feudeve të…
Read More...