Media e huaj per ne

Media e huaj per ne

- Kronika Media e huaj per ne

Një shqiptar është vënë në pranga mbrëmjen e djeshme në Itali. Arrestimi i shqiptarit ka ndodhur, pasi ai ka dhunuar gruan e tij. Media italiane raportojnë se kanë ...
0
- Media e huaj per ne

Holanda kunder  kundër hapjes së negociatave Kur i gjithë lobimi po bëhet për të marrë votën pozitive të Gjermanisë dhe Francës, që Shqipëria të hapë negociatat, një goditje ...
0
- Intervista Media e huaj per ne

    Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johanes Hahn, kërkon arrestimin e “peshqve të mëdhenj”. Në një intervistë të dhënë për median gjermane “Stuttgarter-Zeintung”, Johanes Hahn deklaroi se ...
0
- Media e huaj per ne

Tahiri rrezikon 15 vite burg Vendimi i gjykatës së krimeve të rënda, këtë të shtunë, për arrest shtëpie për ish-ministrin e brendshëm Sajmir Tahiri ka bërë jehonë edhe ...
0
- Intervista Media e huaj per ne

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, një profesor i Universitetit të Nju Jorkut, paralajmëron Shqipërinë dhe Kosovën për rrezikun e ndikimit turk dhe thotë se është e ...
0
- Intervista Media e huaj per ne

Në prag të të vizitës së tij në Tiranë, Ministri i shtetit për Çështjet e Europiane në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth, është shprehur se “Shqipëria ka ...
0
- Media e huaj per ne

Drejtoresha e DW Adelheid Feilcke Është gabim t’i bësh presion Gjermanisë dhe BE-së, për ndryshimin e kursit të Shqipërisë. Ne në Gjermani e shohin si një moment të ...
0
- Media e huaj per ne

Tre ditë më parë një sasi rekord prej 1 ton kokaine u sekuestrua në Madrid të Spanjës si pasojë e një operacioni të DEA-s amerikane dhe Europol. Pesë ...
0
- Media e huaj per ne Reportazh

Disa herë në mbrëmjen e djeshme një nga emisionet më të njohura franceze në TV M6 e ka cilësuar shqipërinë si vendin më të madh të prodhimit të ...
0
- Media e huaj per ne

Revista prestigjioze investigative amerikane Mother Jones, pasi zbërtheu skemën e financimit të Partisë Dempokratike të Shëipërisë për të lobuar në SHBA, nëpërmjet disa rusëve të lidhur me Vladimir ...
0