18 Janar, 2018
Lajme

Lajme

Kryesore Lajme

DURRËS- Efektivët e policisë së Shijakut kanë vënë në pranga 2 persona, pasi njërit prej tyre duke lëvizur me makinë i është gjetur në çantë një armë zjarri. ...
0

Komente dhe replika te shumta mes kryeministrit Rama dhe ndjekesve te tij ne rrjetin social Facebook, pas lajmit per ndertimin e aeroportit te ri ne Vlore. Shume prej ...
0
Kronika Kryesore Lajme

Një i ri është vënë në pranga në Vlorë, pasi në makinën e tij i janë gjetur dy mina te lidhura me celularë. Sektori për Krimet e Rënda ...
0
Aktualitet Kryesore Lajme

Policia e Barit ka sekuestruar sot nje nga sasiste qe cilesohen me te medha te droges ne Pulia dhe ka vene ne pranga dy shqiptare. JP Noda stocks ...
0
Kryesore Lajme

Gazetarja Dorjan Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se ka dyshime që krimi është bërë nga vrasës me pagesë nisur nga mënyra e veprimit të autoreve. Po ashtu, ekzekutimi ka ...
0
Kryesore Lajme

Sot, më 17 janar shënohet 550 vjet nga vdekja e heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Ky mëngjes për kryeministrin Edi Rama ka nisur ndërsa poston një imazh ...
0
Kryesore Lajme

Kreu republikan, Fatmir Mediu, ka reaguar përmes një deklarate lidhur me vrasjen e Oliver Ivanoviç, mëngjesin e sotëm në Mitrovicë. Mediu e cilëson vrasjen një akt kriminal me ...
0
Kryesore Lajme

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar ndaj një vendimi të qeverisë Rama mbi heqjen e shpërblimit për ish-të përndjekurit politikë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tabaku shkruan ...
0
Kryesore Lajme

Vitit 2018 është konsideruar nga qeveria shqiptare si “Viti i Skënderbeut”, pasi përkon me 550 vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar. Në vendin tonë ka mbërritur pikërisht ...
0
Kryesore Lajme

Vrasja e politikanit serb Oliver Ivanoviç në Mitrovicë është pasqyruar gjerësisht në median botërore, me shqetësimin kryesor se ky akt mund të çojë në hapa prapa në marrëdhëniet ...
0