18 Janar, 2018
Lajme

Lajme

Bota Kryesore Lajme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku 3 infermiere të një qendre të trajtimit të personave të sëmurë mendorë, kryenin mbi ta akte barbare dhe çnjerëzore. ...
0
Kryesore Lajme

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një video që është kthyer virale në rrjet shfaqet në një formë goxha të mirë fizike. Pas homazheve për 550 vjetorin e ...
0
Kryesore Lajme

Partia Demokratike pak ditë para protestës së 27 Janarit ka dalë me një nismë të re. PD e mbështetur nga aleatët dhe LSI synon që me anë të ...
0
Kryesore Lajme

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati priti në takim Zëvendëskryeministrin e Republikës së Maqedonisë për Çështjet Evropiane, Bujar Osmani. Dy bashkëbiseduesit u ndalën me përparësi ...
0
Kryesore Lajme

John Leonardo ka qenë një prokuror i rëndësishëm në SHBA. Por tashmë 71-vjeçari është pjesë e tetë këshilltarëve ndërkombëtarë, pjesë e një përpjekje të pazakontë për të pastruar ...
0
Kryesore Lajme

Ditën e sotme Prokuroria e Elbasanit ka dërguar në gjykatë dosjen e “Kurum”, kompanisë turke e cila akuzohet për mashtrim, të kryer në bashkëpunim më shumë se një ...
0
Kryesore Lajme

I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, deputeti Nard Ndoka ka komentuar aktualitetin politik si dhe ecurinë e reformës në drejtësi. Ndoka tha se po bëhen hapa regresivë ...
0
Kryesore Lajme

Është botuar në Gazetën Zyrtare Itali, dekreti i flukseve për vitin 2018, hyrja e punonjësve jokomunitarë në këtë shtet për vitin 2018. Pothuajse të gjitha kuotat janë për punonjës sezonalë ...
0
Kryesore Lajme

Këshilltarët demokratë të Bashkisë së Tiranës kanë denoncuar rastin e dy familjarëve të cilët shisnin librat në një kioskë pranë muzeut. Prej ditës së sotme Bashkia e Tiranës ...
0
Kryesore Lajme

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot në takim zëvendëskryeministrin e Maqedonisë, Bujar Osmani me të cilin ndau vlerësimin për arritjet e fundit në vendin fqinj në ...
0