Lajme

Lajme

- Lajme

Ditën e djeshme dy të rinj përfunduan në këmbët e “Shpellës së Pëllumbasit” në Tiranë dhe me ndërhyrjen e policisë, fatmirësisht njëri prej tyre arriti të shpëtohej. Këtë ...
0
- Lajme

Dhe ku, në Peqin ku meshkujt njihen për autoritetin absolut ndaj femrave. Një ditë më parë në këtë qytet u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të ...
0
- Lajme

Pasi dje doli bllof me deklaratën se kishte e kishte dërguar audio-përgjimin në një agjenci të specializuar ndërkombëtare, sot Edi Rama ka ndërruar mendje. Duke iu përgjigjur deklaratave ...
0
- Lajme

Dy persona pjesë e një grupi turistësh kanë rënë në një humnerë në zonën e njohur si ‘Shpella e Pëllumbasit’ në periferi të Tiranës. Sipas policisë, njëri nga ...
0
- Lajme

Fakte tronditëse mbërrijnë në redaksi për mësusin e zhdukur nga Librazhdi. Mësuesi Ndriçim Poçi rezulton i humbur që nga data 29 prill. Të afërmit e tij dyshojnë se ...
0
- Lajme

Prokuroria e Shkodrës ka çuar për gjykim dosjen “Balerina”, grupin e kryesuar nga Rinard Tata dhe dhjetë persona të tjerë të akuzuar për shfrytëzim prostitucioni, pastrim të produkteve ...
0
- Lajme

Shefi i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, në fillim të kësaj jave tha se Ushtria e Kosovës do të formohet me anë të ligjit e jo me ndryshime kushtetuese, nëse ...
0
- Lajme

“I lindur për të vrarë”, ky është slogani i një Ti-shirti që kishte shpërndarë në rrjetet socialet vrasësi i masakrës së Teksasit.     Dimitris Pagourtzis, 17 vjeç ...
0
- Lajme

Një 42 vjeçar është paditur në prokurorinë e Elbasanit pasi akuzohet për veprën penale “Prodhimi i kundraligjshëm i artikujve dhe mallrave industrialë dhe ushqimorë”. Nga kontrolli i ushtruar ...
0
- Lajme

 Diplomatja e njohur shqiptare ka marrë kërcënime në faqen e saj në Facebook. Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka marrë ...
0