19 Janar, 2018
Kuriozitete

Kuriozitete

Kuriozitete Lifestyle Showbiz

Rëndomë thuhet se “paraja ndjek të njëjtën rrugë” ose “paraja shkon te paraja”. Këto thënie kanë gjetur vërtetësi te fakti se njerëzit më të pasur në botë, gjatë ...
0
Kuriozitete

E keni pyetur veten ndonjëherë se çfarë do të mund të ndodhë nëse Toka ndalon së rrotulluari vetëm për pak! Përderisa askush nuk është i sigurt se si ...
0
Kuriozitete Lifestyle Showbiz

Temperaturat në Kanada janë ekstremisht të ulëta ku shkojnë deri -34gradë, ndërsa autoritetet thonë se kjo gjendje do të vazhdojë edhe në ditët në vijim, dhe qytetarët janë ...
0
Kuriozitete

Pasi gruaja e shtëpisë humbi jetën në korrik të këtij viti, Antonio Vargas nga Orlando, u sigurua që i biri të merrte një dhuratë të pazëvendësueshme për Krishtlindje, ...
0
Kuriozitete

Rreth 20 km larg Gramshit, ndodhet fshati Ulovë, por për të shkuar atje duhen rreth dy orë me makinë. Lëvizjet e shumta demografike të viteve të fundit kanë ...
0
Kuriozitete

Të gjithë gjendemi ndonjëherë në situata kur ndonjë aparat na nervozon dhe e godasim atë. Ekzistojnë disa teori se stresi të njerëzit është duke u rritur prejse televizorët janë bërë ...
0
Kuriozitete Lifestyle Showbiz

Ky çift fotozhenik ka arritur të kthejë udhëtimin në një punë me orar të plotë, falë talentit të tyre në fotografimin mahnitëse me bikini. Aussies Jesse Allen dhe ...
0
Kuriozitete

Ajo quhet Parkashi Tomar, por në Indi e quajnë “Gjyshja me pistoletë”. Një 80-vjeçare, qitëse-profesioniste, e cila ka fituar dhjetëra medalje nëpër gara, me gjithë moshën e thyer. ...
0
Kronika Kryesore Kuriozitete

Të afërmit: Refuzonte ushqimin I afërmi i 56-vjeçarit me inicialet A. D., nga Korça i cili u gjet i vetëvarur në banesë një ditë më parë, ka rrëfyer ...
0
Kuriozitete

Më shumë se 3 mijë kinezë kuriozë morën pjesë në inaugurimin e urës më të gjatë në botë, prej xhami.  E ndodhur në zonën piktoreske të Hongyagut, në ...
0