19 Janar, 2018
Kuriozitete

Kuriozitete

Kuriozitete

Raportet midis njerëzve shoqërohen me një sërë kënaqësish dhe lumturish, por janë njëkohësisht edhe shkaku i pakënaqësive dhe mërzitjeve. Dhe një nga gjërat më të rëndësishme që duhet ...
0
Kuriozitete Lifestyle Showbiz

Nga Filantrope tek ikonë stili , princeshë Diana ishte e njohur për shumë gjëra . Por a dini ju gjithçka për Princeshën e Anglisë? Këto janë 6 gjërat ...
0
Kuriozitete

Një zbulim brenda Piramidës së Madhe të Egjiptit ishte ndër zbulimet shkencore dhe misteret e pazgjidhura që na lanë të habitur duke kremtuar këtë vit. Ne mund të ...
0
Kuriozitete

Një zyrtar i komunës Kanj-sir-Mer në alpet franceze, ka refuzuar t’i kurorëzojë një çift për shkak të dallimit të madh në moshë prej hiq më pak se 42 ...
0
Kuriozitete

Kur afrohen festat e fundvitit, ajo ç’ka në bëjmë papushim është të hamë. Ushqehemi pafund me kalori dhe ahrrojmë se pasi të kalojë pjesa festive do të gjendemi ...
0
Kultura Kuriozitete

Shqiptarët e nisin ditën e sotme me numërimin pas për 25 milionë euro që do të dalin nga xhepat e tyre përgjatë gjithë vitit 2018 si taksa shtesë ...
0
Kuriozitete

Gjatë këtyre 300 viteve të fundit, Bota po futet në një periudhe të të ftohtit ekstrem. Ulja e aktivitetit të Diellitpo sjell një priudhë që ngjan me atë ...
0
Kuriozitete

Rrjete sociale, posta elektronike, aplikime bankare, sisteme alarmi, biznese online, platforma të linjave ajrore dhe hoteleve përdorin të gjithë një fjalëkalim. Miliona njerëz denoncojnë vjedhjen e të dhënave ...
0
Kuriozitete

A keni ndonjë plan special për Vitin e Ri? Kjo është koha më e bukur e vitit dhe ndonjëherë shijohet më shumë kur qëndron me familjen dhe shikon ...
0
Kuriozitete Lajme

Google është shndërruar në një hapësirë që çdokush kërkon dhe gjen informacionet për të cilat ka interes. Me zhvillimin e teknologjisë, edhe ky motor kërkimi gjigant është zhvilluar ...
0