25 Shkurt, 2018
Kultura

Kultura

Kultura

Nga Daniela Bonollari U hodha përpjetë nga gëzimi si fëmijë teksa në një supermarket turk mes Gjermanisë gjeta ullinj. Kuptohet jo si ata që kisha lënë në Shqipëri, këta ishin të ...
0
Kultura Kuriozitete

Sipas traditës së murgjëve krishterë të manastirit ‘Shën Katerina’ në Sinaj, profeti Muhamet shpesh e vizitonte manastirin dhe zhvillonte biseda me klerikët krishterë. Ky dokument është shkruar më ...
0
Kultura Kuriozitete

Shumë shpejt, një autobus i pajisur me shtretër dhe ku do të shërbehen “smoothie” në bord, mund të xhirojë në rrugët e 4 qyteteve të Mbretërisë së Bashkuar. ...
0
Kultura

Teksa bën përgjegjës Ramiz Alinë dhe Kadri Hazbiun si nxitës të fejesës së djalit të Mehmet Shehut me Turdinjtë, Sokol Hoxha, tregon në  “Panorama” biseden me te atin, ...
0
Kultura Lajme

Ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare Prof. Dr. Paskal Haxhi. Haxhi ishte një prej bashkëthemeluesve të Fakultetit Juridik në Universitetin e Tiranës. Autor i shumë librave dhe punimeve ...
0
Kultura Kuriozitete Lifestyle Showbiz

Moderatorja Arbana Osmani ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft të bukur në të cilën shfaqet me miken e saj të ngushtë Xhemi Shehu. Ato shfaqen mjaft ...
0
Kultura Lifestyle Showbiz

Elhaida Dani është një nga këngëtaret më të talentuara në vendin tonë. Ajo ka treguar vlerat e saj me punë dhe përkushtim duke krijuar një emër, jo vetëm ...
0
Kultura

Poeti Arthur Rimbaud thoshte për Bodlerin se “… ai qe vetë Perëndia!”, ndërkohë që gjykatësit e Napoleonit të III-të shohin te ai vetë Djallin dhe e dënuan të ...
0
Kultura

Bashkim Zahaj Gaitano Casteli, skenografi i njohur italian eshte pa dyshim nje nga te shumtit skenografe te talentuar ne Itali. Ai ka qene nga autoret e mjaft skenografive ...
0
Kultura

U shpall fituese, zbulohet e vërteta e tekstit të këngës ‘E çmendur’ të Anxhela Peristerit Anxhela Peristeri me këngën “E çmendur” triumfoi në edicionin e 19-të të festivalit ...
0