Kultura

Kultura

- Kultura Statusi Publik

Artistët e Teatrit Kombëtar e kanë një përgjigje për Kryeministrin. Pas deklaratave të djeshme në seancën parlamentare për teatrin, por edhe një komenti të dy ditëve më pas, ...
0
- Kultura Lajme

Debati për Teatrin Kombëtar është kthyer në kryefjalë jo vetëm në media por edhe në politikë e mes aktorëve. Ky debat ka kaluar kufijtë e normales pasi mes Ema Andreas, ...
0
- Debati Kultura Lajme

Tensione u shënuan edhe në emisionin Top Shoë, ku e ftuar ishte Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro përballë një kaste artistësh, ndërsa në krah kishte Drejtorin e Teatrit ...
0
- Kultura Statusi Publik

Ja si e shpjegon Ema Andrea kandidimin e saj për të drejtuar Teatrin Kombëtar: Pronar/e sallash mund të bëhet çdokush që i jep lekë i zoti i shtëpisë, ...
0
- Kultura Lajme

Italian singers Ermal Meta (R) and Fabrizio Moro (L) celebrate on stage after winning the 68th Sanremo Italian Song Festival in Sanremo, Italy, 10 February 2018. The 68th ...
0
- Kultura

Dy vendimet e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro kanë ‘rebeluar’ artistët të cilët nuk pranojnë që Teatri Kombëtar të zhvendoset pranë sallës ‘Turbina’. Por jo vetëm kaq, ata ...
0
- Kultura

Kjo ministresha nuk më dha 5 lekë… Aktorët paguhen për një copë bukë… Aktori i madh Robert Ndrenika ka reaguar kundër pr/ligjit të paraqitur nga Ministrja e Kulturës, ...
0

Një ditë më parë Agron Llakaj e qujati banale rubrikën “Shihemi në gjyq”, të Eni Çobanit tek “E diela shqiptare”. Teksa foli në emisionin radiofonik “Chaud Patate’ ai ...
0
- Kultura Lajme

Dy prej aktorëve më të dashur të momentit, Engin Akyurek dhe Cansu Dere, kanë nisur të jetojnë në të njëjtën shtëpi. Lajmi bëhet i ditur nga gazeta “Posta”, ...
0
- Kultura Lajme

Është ndarë nga jeta në moshën 84 vjeçare kineasti i mirënjohur, Todi Bozo. Producentit të filmave më të njohur si “Debatik”, “Ngjadhënjim mbi vdekjen”, “Oshëtimë në bregdet” i ...
0