Kultura

Kultura

- Kultura

Dy vendimet e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro kanë ‘rebeluar’ artistët të cilët nuk pranojnë që Teatri Kombëtar të zhvendoset pranë sallës ‘Turbina’. Por jo vetëm kaq, ata ...
0
- Kultura

Kjo ministresha nuk më dha 5 lekë… Aktorët paguhen për një copë bukë… Aktori i madh Robert Ndrenika ka reaguar kundër pr/ligjit të paraqitur nga Ministrja e Kulturës, ...
0

Një ditë më parë Agron Llakaj e qujati banale rubrikën “Shihemi në gjyq”, të Eni Çobanit tek “E diela shqiptare”. Teksa foli në emisionin radiofonik “Chaud Patate’ ai ...
0
- Kultura Lajme

Dy prej aktorëve më të dashur të momentit, Engin Akyurek dhe Cansu Dere, kanë nisur të jetojnë në të njëjtën shtëpi. Lajmi bëhet i ditur nga gazeta “Posta”, ...
0
- Kultura Lajme

Është ndarë nga jeta në moshën 84 vjeçare kineasti i mirënjohur, Todi Bozo. Producentit të filmave më të njohur si “Debatik”, “Ngjadhënjim mbi vdekjen”, “Oshëtimë në bregdet” i ...
0
- Kultura

  “Të ftuar në Rrethin e Dhjetë” Shaban Murati Mbarova së lexuari romanin “Të ftuar në Rrethin e Dhjetë” të shkrimtares Flutura Açka, dhe kam mbetur i befasuar nga ...
0
- Kultura

Ajo i takon një njeriu të panjohur, që ka nevojë për të. Një të tillë, ti do ta gjesh kollaj. Mjafton të duash që t’i shikosh këta të ...
0
- Kultura

Gjumi është një proces që ndikohet nga shumë faktorë të brendshëm dhe të jashtëm. Kafeina është një prej këtyre faktorëve. Të dhënat shkencore thonë se sasia ditore e ...
0
- Kultura Lajme

Eugent Bushpepa do të përfaqësojë shqipërinë në Eurovizion me këngën “Mall”. Mesa shihet, suksesi i tij i pritshëm në këtë kompeticion tejkalon kufijtë e vendit. Prestigjiozja “The sun” ...
0
- Kultura Statusi Publik

Vajza e të madhit Lasgush Poradeci, Marie Poradeci nuk e ka fshehur revoltën për moszbatimin e një vendimi të marrë që në vitin 1996 e që sipas të ...
0