Kultura

Kultura

- Kultura

Shpallet fituesi i Eurovision 2018. Fitues u shpall Izrael. Izraeli përfaqësohej nga këngëtarja Netta Toy Fitorja u bë e mundur pas votave të publikut  të cilët ndryshuan gjithçka. ...
0
- Kultura

Ka përfunduar festivali i Eurosong, ku Shqipëria përfaqësohej me këngëtarin Eugent Bushpepa. I cili nuk ka arritur që të fitoj por ka marrë një rezultat shumë pozitiv, pasi ...
0
- Intervista Kultura

Ajo quhet ndryshe edhe Primadona e Melosit Popullor, Mbretëresha e Këngës Shqipe, Ema Sumak shqiptare, Madam Baterflay, zëri i kristaltë. Mjafton të shqiptosh një nga këto epitete dhe sinonimi i tyre ...
0
- Kultura Publik TV

Agron Dalipaj ka protestuar sot para Akademise se Shkencave te Shqiperise. E tmerrshme kjo që ka ndodhur! Akademia e Shkencave ka rënë në përfundimin që gjuha shqipe qenkërka ...
0
- Kultura

DONALD LU JA THOTË HAPUR DREJTUESVE TË POLITIKËS SHQIPTARE: HAJDE BURG, HAJDE BURG! Si asnjëherë më parë, ambasadori i SHBA-ve ia ka thënë hapur drejtuesve kryesorë politikë në ...
0
- Kultura

 Çapajev Gjokutaj Qaniu ka ikur tek e bija në Këln. Mërzitem për kiamet, na shkruan. Këtu po të kesh para, blen ç’të duash, vetëm mëmë e babë e ...
0
- Kultura Publik TV Video

Filip Shala është emri i aktorit të njohur Jean Claude Van Damme në filmin e tij të fundit. “Kill’em All” tregon historinë e një shqiptari, i cili kërkon ...
0
- Kultura Media e huaj per ne

Me një shqipe të shkëlqyer, të cilën e ka mësuar nga dy pedagoget ruse që kishin jetuar në Shqipëri në vitet ’50, Gertruda Intrei dhe Irina Horonina, studiuesi ...
0
- Kultura Publik TV Video

https://www.youtube.com/watch?v=ux0EZVg493Y Aktori Mirush Kabashi do të ndërrojë sot një fletë tjetër në kalendarin e jetës së tij. 70 vjeç dhe me një karrierë shumë të pasur, aktori i ...
0
- Kultura

Serialet televizive kanë pësuar evolucion të madh që nga vitet ’90. Janë shndërruar në një nga mënyrat e zbavitjes më të suksesshme të viteve të fundit. Shumë prej ...
0