25 Shkurt, 2018
Kryesore

Kryesore

Kryesore Statusi Publik

Klodian Tomorri Ndertimi eshte nje sektor specifik. Nese lihet teresisht i lire tregu shkon ne nje ekuiliber te padeshirueshem dhe te demshem per shoqerine. Ne ekonomi ky quhet ...
0
analiza Kryesore

Nga Gent Kaprata Fjala gradacelë është një neologjizëm e përshtatur nga gjuha angleze, ndërsa sinonimi i saj qiellgërvishës është përkthyer fjalë për fjalë nga fjala ‘skyscraper’. Në kuptimin ...
0
Fotolajm Kryesore Lajme

Nje person ka rene ne ujerat e lumit Drin dhe ka humbur jeten. Burimet thane se dyshohet qe ky person ka rene gjate oreve te mengjesit ne lumë. ...
0
Kryesore Lajme Uncategorized

Të gjitha familjeve që kanë përfituar ndër vite kredi nëpërmjet Entit Kombëtar të Banesave, për blerjen e një banese, do t’u falen këstet e mbetura të kredive. Kështu ...
0
Kryesore Lajme

Zotërojmë prova për përfshirje të vazhdueshme në afera, e kemi marrë seriozisht luftën ndaj të korruptuarve Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar dje sërish për çështjen e ish-kryeprokurorit ...
0
Kryesore Lajme

Zbardhen formularët që do të plotësojnë efektivët e policisë gjatë procesit të vetingut në polici. Në kuadër të seancës plenare të së hënës që do të miratohet edhe ...
0
Kryesore Lajme

Gjatë ditës së sotme një aksident tragjik tronditi Durrësin. Sipas policisë drejtuesja e mjetit ka humbur kontrollin e mjetit duke goditur këmbësorët që po prisnin në stacion. Mësohet ...
0
Ekonomi Kryesore Lajme

Kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi, renditet i pari në Europë, në listën e qyteteve të vogla europiane për sa i përket eficiencës së kostos, për të katërtin vit radhazi, ...
0
Kryesore Lajme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun e Fierit gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, ku një 38 vjeçar ka varur veten. Ai ka qenë ...
0
Kryesore Lajme

Një aksident i rende raportohet se ka ndodhur kete te shtune te Mali i Robit, e paraprakisht dyshohet për 2 të vdekur e 2 të plagosur. Dyshohet se ...
0