Investigimi

Investigimi

- Ekonomi Investigimi

Mjedisi i biznesit i varfër Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ...
0
- Investigimi

Dhjetëra mijëra euro udhëtimet private të kreut të Deklarimit të Pasurive Kryeinspektori i Deklarimit të Pasurive, Shkëlqim Ganaj, që prej marrjes së detyrës së tij në vitin 2014, rezulton ...
0
- Investigimi Portalet

Ish-kryeprokurori Llalla mohoi të kishte lidhje me tenderin e fituar nga kompania LIM-EM në Prokurorinë e Përgjithshme, por kontrata e siguruar nga BIRN tregon se ai e ka ...
0
- Investigimi

Heq dorë 24 orë para se të nisnin hetimet‘Beson e Tajvanit’ Albano Aliko dhe gjeorgjiani Irakli Svanidze megjithëse janë shpallur në kërkim policor, shumë shpejt ndaj tyre prokuroria ...
0
- Investigimi

Gjykata e Tiranës u dha pafajësi dy të akuzuarve të kompanisë “3R” për vdekjen e 17-vjeçarit në landfillin e Sharrës në verën e vitit 2016. Prokuroria paralajmëron apelimin ...
0
- Investigimi Portalet

Fakte tronditëse për abuzimin me pushtetin dhe me mënyrën sesi e kanë menaxhuar atë gjatë 5 viteve të mandatit, po dalin në dritë pothuajse çdo ditë për Prokurorinë ...
0
- Investigimi Portalet

 Dhjetëra miliona euro të fituara në tendera direktë apo të “bekuara” nga KPP për nipin e deputetit socialist Sadri Abazi. Në fakt nuk do kishte asgjë të keqe ...
0
- Investigimi

Radarët e shpejtësisë të policisë rrugore janë jashtë parametrave të përcaktuar nga ligji. Përmes një komenti në rrjetet sociale, Goxhaj bën të ditur se punonjësit e policisë rrugore ...
0
- Investigimi

Në janar 2016 në Ministrinë e Transporteve u ngrit Komisioni i Vlerësimit të Ofertave (KVO) për koncesionin e Rrugës së Kombit. Në shkurt të 2016 u shpall tenderi ...
0
- Investigimi

 Nënkryetari i Partisë Demokratike, njëherësh kryetar i grupit parlamentar, Edmond Spaho, ka zbuluar arsyet pse opozita po përgatitet për mosbindje civile. Në emisionin ‘5 Pyetje nga Babaramo’, në ...
0