19 Janar, 2018
Intervista

Intervista

Intervista Kryesore

Televizionin e bëjnë ata që rrinë, por kujdes: Ata që rrinë si ushtarë të logos, apo si gjeneralë me ambicie? Ky është thelbi i një prononcimi i Lori Hoxhës ...
0
Intervista Kryesore

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i ftuar në “Top Story”,  i pyetur nga gazetari Sokol Balla, në lidhje me një shkrim të  britanikes “The Economist” për ...
0

Intervista|Nga fëmijëria, pengjet dhe sakrificat/ Po të isha burrë, do të ishte ndryshe… Deri dje, nuk ka qenë aq e zakonshme që Helena Kadare të shfaqej jo vetëm ...
0
Intervista

Qeveria duhet të ketë në krye të axhendës së saj luftën ndaj krimit të organizuar dhe korrupsionit. Është ky sugjerimi i ambasadores së Holandës në Shqipëri, Dewi Van ...
0
Intervista

Mbrëmë në emisionin “Përballë” të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH, Borchardt tha disa të vërteta për ndërkombëtarët në vendin tonë, të cilat deri më sot janë artikuluar vetëm ...
0
Intervista Lajme

Shkëlqim Hajdari, i qenë present në emisionin  “Arena”, ku si temë diskutimi ishte posti i Kryeprokurorit dhe si e trajtoi atë Adriatik Llalla, vlerësoi se veprimtaria e Adriatik ...
0
Intervista Lajme

I ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, Kryetari i Grupit Parlamentarë të LSI-së Petrit Vasili, ka deklaruar se në Shqipëri po konsumohet një grusht shteti. I pyetur ...
0
Intervista

Mark Marku kundër Valentina Dukës dhe Shezai Rrokajt Në ambientet e fakultetit Histori-Filologji, ditë ditë pas votimit për dekan, vazhdojnë ende tensionet nga pedagogë dhe vëzhgues të komisionit ...
0
Ekonomi Intervista

Rregullat e reja/ Flet ministri Klosi: Sikundër ishte paralajmëruar, nga janari i vitit të ardhshëm, qeveria do të ashpërsojë masat për të zëvendësuar flotën e automjeteve në qarkullim. ...
0
Intervista

Ish-ministri dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike Arben Imami ka qenë i ftuar në emisionin Kjo javë të Nisida Tufës, në News 24, ka folur për Partinë Demokratike. Ai ...
0