19 Janar, 2018
HI-TECH

HI-TECH

HI-TECH Kryesore

  Dov Moran është një sipërmarrës dhe investitor izraelit, më i njohur si shpikësi i të famshmes, dhe tani përdoret në të gjithë botën, USB. I lindur në ...
0
HI-TECH

Mes krijesave të fundit të Mclaren Special Operations është dhe një model unik, 720S i prezantuar në Sallonin e Dubait, me kërkesë të një klienti misterioz. Ndryshon vetëm ...
0
HI-TECH

Apple raportohet e do të zëvendësojë bateritë e Iphonëve edhe nëse ato janë në gjendje perfekte. Kjo lëvizje e gjigandit të teknologjisë erdhi si pasojë e shpërthimit të ...
0
HI-TECH Kryesore

Deri në fund të shtatorit të vitit 2017, Instagram ka arritur 800 milionë përdorues aktiv mujor, nga 600 milionë që kishte në dhjetor të 2016-së. Instagram është rrjeti ...
0
HI-TECH

BMW Abu Dhabi Motors është duke prezantuar në Abu Dhabi modelin e saj të ri BMW 750Li xDrive me eksterier me ngjyrë të kaltër Avus të huazuar nga ...
0
HI-TECH

Samsung po përgatitet për një goditje të re në tregun e telefonisë celulare, më herët nga sa ishte menduar. Lajmet nga Korea e Jugut kanë bërë të ditur ...
0
Bota HI-TECH

Snowden, i cili u bë i famshëm për publikimin e sekreteve të NSA-së dhe denoncoi përgjimet masive që qeveria amerikane i bën qytetarëve të saj dhe jo vetëm, ...
0
HI-TECH

Prej se Mercedes e ka prezantuar para tri vitesh modelin G63 6×6, shumë prodhues të veturave janë munduar të dizejnojnë modele që kanë nga gjashtë rrotë. Derisa shumica ...
0
HI-TECH

Nëse do mendojmë fillimin e teknologjisë, ndër celularët e parë që na vjen ndërmend është marka Nokia. Por krijimi i iPhone ishte një risi, të cilën e pëlqyen ...
0
HI-TECH

Gjatë viteve të fundit janë prodhuar shumë vetura elegante, të bukura dhe shumë të shpejta, por disa prej tyre janë vërtet edhe shumë të shtrenjta. Për shumë njerëz ...
0