19 Janar, 2018
Çekiçi i Vettingut

Çekiçi i Vettingut

Çekiçi i Vettingut Kryesore

Artan Dragani, i cili aktualisht mban postin e kancelarit të gjykatës së shkallës së parë ne Shkoder, rezluton te jete denuar për veprën penale të parashikuar nga neni ...
0
Çekiçi i Vettingut Lajme

Ministrja e Drejtësisë kërkon hetim disiplinor për kryetarin e Gjykatës së Shkodrës. Në Këshillin e Lartë të Drejtësisë ka mbërritur kërkesa për hetim disiplinor për kryetarin e Gjykatës ...
0
Çekiçi i Vettingut Kryesore Lajme

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka rrëzuar kërkesën e avokatit mbrojtës të gjyqtarit Shkëlqim Miri, për ndryshim mase sigurie. Seanca është zhvilluar ditën e djeshme me ...
0
Çekiçi i Vettingut Kryesore

12 Janar, 20180 Nga Altin Goxhaj Ja disa nga provat e falsifikimit të të dhënave në vlersimin dhe paraqitjen e vlerësimit drejtuar Kuvendit për plotësimin e kritereve të ...
0
Çekiçi i Vettingut Investigimi Kryesore Skandali

Basir Collaku Eshte dosje dhe do e publikoj me emra konkret, shoqeruar me shkresat perkatese.. ………. Pa u joshur aspak nga dalldia festive se tani reforma, Prokurorja e ...
0
Çekiçi i Vettingut

Po nuk ka  vjedhur korent nga ajo e liruan se po te kish vjedhur korent do ishte ne burg me gjithe  femijet…. ...
0
Çekiçi i Vettingut Kryesore Lajme

Ai ishte dënuar me 1 vit e gjashtë muaj burgi, për skandalin e korrupsionit ku çifti mori 50 mijë euro në këmbim të një vendimi për një pronë ...
0
Çekiçi i Vettingut Lajme

Firmosi heqjen e mandatit të 2 deputetëve Nuk ka vonuar levizja nga prokurorja e shkarkuar prej Arta Markut. Kjo e fundit me 29 dhjetor bëri lëvizjen e parë ...
0
Çekiçi i Vettingut

Dekriminalizimi, prokuroria kërkon heqje të mandateve të Aqif Rakipit dhe Gledion Rehovicës KQZ konfirmoi se kishte marrë informacion për pesë kërkesa bazuar mbi ligjin e dekriminalizimit. Në dy ...
0
Çekiçi i Vettingut

Kandidatja Arta Marku është zgjedhur nga mazhoranca si Kryeprokurore e re e Përgjithshme. Marku u votua në një situatë aspak normale për një vend demokratik. Me 69 vota ...
0