19 Janar, 2018
Bota

Bota

Bota Kryesore Lajme

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron planifikon një ligj të ri imigrimi dhe azili. Fokusi kryesor është në radhë të parë dëbimi i azilkërkuesve të refuzuar. Kritikët e akuzojnë ...
0
Bota Kryesore Lajme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku 3 infermiere të një qendre të trajtimit të personave të sëmurë mendorë, kryenin mbi ta akte barbare dhe çnjerëzore. ...
0
Bota Kryesore Publik TV Video

Presidenti amerikan Donald Trump ka nxjerre jashte nga Zyra Ovale e Shtëpisë së Bardhë reporterin e CNN, Jim Acosta. Mediat e huaja qe transmetojne lajmin bejne me dije ...
0
Bota Kryesore Lajme

Oliver Ivanoviq lideri I serbëve në veri të Mitrovicës ështe vrare në një atentat me armë. Burime të mediave kanë treguar se ai ka marrë 4 plumba në ...
0
analiza Bota Kryesore

Liberalizmi pretendon të jetë neutral, por në të vërtetë është antikulturë. Ai i shkëput njerëzit nga natyra, komuniteti, tradita dhe vendi. I shkëput nga koha. “Mirënjohja për të ...
0
analiza Bota Kryesore

 Niall Fergus Ka një arsye përse ushtritë kanë komandantë. Ka një arsye përse orkestrat kanë dirigjentë. Ka një arsye përse, në universitetet e mëdha, docentët nuk sulmohen nga ...
0
Bota Kryesore Lajme

Autoritetet kaliforiane kanë shpëtuar 13 fëmijë që mbaheshin të mbyllur në kushte të mjerueshme nga prindërit e tyre në bodrumin e një shtëpie. Një nga fëmijët, një vajzë ...
0
Bota Kryesore Lajme

Fuqitë kyçe, të përfshira në luftën civile të Sirisë, kanë kritikuar SHBA-në për ndihmën që i ka ofruar një milicie, të udhëhequr nga kurdët, për të formuar një ...
0
Aktualitet Bota

Franca dhe Gjermania, do të tentojnë të krijojnë një moment të ri në përpjekjet e tyre të zvarritura për reforma në Bashkimin Evropian, pasi këtë javë do të ...
0
Bota Fotolajm Kryesore

Një avion me 162 persona në bord ka rrëshqitur teksa ishte duke u larguar nga pista në aeroportin e Trabzonit në Turqi dhe përfundoi në greminë. Për fat ...
0