19 Janar, 2018
Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet Kryesore Lajme

Kryeministri Rama ka mbledhur qeverinë në Shkodër ku ka shpallur dhe vendimet e qeverisë. Rama than ë deklaratën e tij se është marrë vendim që zona e Thethit ...
0
Aktualitet Kryesore Lajme

Mediat në Kosovë kanë publikuar disa mesazhe ofenduese  në ‘Viber’ në adresë të ish- kreut të Vetëvendosjes  Albin Kurti. Në bisedën e kryer mes një grupi të anëtarëve ...
0
Aktualitet Kryesore Lajme

Kryetari i PD-së ka reaguar sërish në në lidhje me ditën e rinisë. Ai përmes një postimi në rrjetet sociale ka shkruar se 8 dhjetori është dita e ...
0
Aktualitet Kryesore Kultura Lajme

Ish-deputeti I PD-së Astrit Patozi përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se për të kuptuar se çfarë ka ndodhur me aspiratën e studentëve të dhjetorit të vitit ...
0
Aktualitet

27.575 qytetarë nga Shqipëria kërkuan azil në vendet e BE-së gjatë vitit 2017. Gjermania është në krye të vendeve të preferuara, e ndjekur nga Franca. Pse shqiptarët kërkojnë ...
0
Aktualitet

Dy ‘avokatët’ e Rams  Prokurori i ri të zgjidhet pa Vetting Pas një periudhe heshtjeje, çështja e zgjedhjes së Kryeprokurorit të ri, duket se ka “zgjuar” dy ambasadorët ...
0
Aktualitet Kronika Kryesore

Rreth 40 efetkivë të Forcave të Armatosura vijojnë që prej mbrëmjes së kaluar të qëndrojnë në Darzezë të Fierit të cilët kanë vendosur thasë me rërë në dy ...
0
Aktualitet Kryesore Lajme

Përmes dy postimesh në rrjetin social, Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka falënderuar përzemërsisht të gjithë forcat e policisë dhe grupet e emergjencave civile të ardhura nga Kosova, ...
0
Aktualitet Lajme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ka ofruar ndihmë qeverisë së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, pas përmbytjeve katastrofike që e kanë goditur Shqipërinë. Në njoftimin e Presidencës ...
0
Aktualitet Kronika Kryesore Lajme

Situata nga përmbytjet në Fier vijon të jetë dramatike me disa fshatra të mbuluar nga uji. Ministria e Mbrojtjes ka bërë me dije se 40 efektivë të Forcave ...
0