19 Janar, 2018
Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet Kryesore

Déjà Vu-ja e muajve të fundit të Donald Lu-së Nga Natan Haasnoot Diçka shumë interesante ndodh tek ambasadorët e huaj në Shqipëri, kur janë drejt përfundimit të mandatit ...
0
Aktualitet

Zgjedhesve te kampit opozitar( PD – LSI ), i ka hyre tmerri se mos te zgjedhurit e tyre, djegin mandatet dhe si rrjedhim ata mbeten pa perfaqesim ne ...
0
Aktualitet Politike

Teatri parlamentar mes tymuesesh dhe debatesh ka përfunduar. Arta Marku është zgjedhur kryeprokurore e përkohshme me 69 vota pro, dy kundër dhe dy abstenime. Lulzim Basha pas votimit ...
0
Aktualitet

Organizata Ndërkombëtare e Punës ka llogaritur se tregu i trafikut njerëzor qarkullon rreth 3 miliardë dollarë në vit vetëm për shfrytëzimin seksual dhe shfrytëzimi i punës ilegale nxjerr ...
0
Aktualitet Lajme

Sot do të zhvillohet seanca e parë dëgjimore për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri. Partia Demokratike nuk do të marrë pjesë sot në seancën dëgjimore te Komisioni i ...
0
Aktualitet

Përfaqësuesi i shoqërisë civile në Këshillin e Lartë të Prokurorisë (KLP) mund të mos zgjidhet dot asnjëherë, duke mbajtur peng krijimin e një prej institucioneve themelore të administrimit ...
0
Aktualitet analiza

Politico.eu: BE ka një plan për zgjerim të shpejtë me Ballkanin, por Shqipëria nuk është në listë Paralelisht me një fushatë të papërmbajtur që po zhvillon brenda vendit ...
0
Aktualitet

Ndërsa në Tiranë duket se i kanë marrë me qetësi hetimet për çështjen “Habilaj” nuk ndodh e njëtja gjë te autoritetet italiane të cilat janë angazhuar maksimalisht për ...
0
Aktualitet

“Në Shqipëri askush nuk shprehet kundër qeverisë. Nëse ti merr guximin të ngrihesh në protestë dhe je biznesmen, duhet të marrësh parasysh se të nesërmen do të të ...
0
Aktualitet

Nga Ferat Mekshi. Ju politikanë që na uroni ditën e Rinisë. Ju që na vodhët shpresat. Hajdutë! Ju që Rinisë i keni vrarë të ardhmen. Vrasës! Kujt guxoni ...
0