19 Janar, 2018
Aktualitet

Aktualitet

Aktualitet Kryesore

Në shtator 32 deputetë deklaruan në CV e tyre se kanë kryer studime bachelor, master ose doktoraturë jashtë Shqipërisë, kryesisht në Universitete Perëndimore. Nëse dikush ka kryer studimet ...
0
Aktualitet Kryesore Lajme

Policia e Barit ka sekuestruar sot nje nga sasiste qe cilesohen me te medha te droges ne Pulia dhe ka vene ne pranga dy shqiptare. JP Noda stocks ...
0
Aktualitet Kryesore Lajme

Menjëherë pas vrasjse së liderit serb në Kosovë, ka reaguar Qeveria e Republikës së Kosovës e cila e dënon ashpër aktin e vrasjes me armë zjarri të politikanit ...
0
Aktualitet Kryesore

Organizata  Freedom House e rendit Shqipërinë mes vendeve pjesërisht të lira, së bashku me Kosovën, Moaqedoninë, Bosnjën dhe Malin e Zi. Ndërsa vendet e tjera të rajonit, Koracia, ...
0
Aktualitet Kryesore

Zbulohen shifrat  e divorceve në Shqipëri, ja si kanë ndryshuar në 26 vite Divorci ka filluar të jetë një fenomen mjaft i përhapur në shoqërinë tonë. Ndarja e ...
0
Aktualitet Bota

Franca dhe Gjermania, do të tentojnë të krijojnë një moment të ri në përpjekjet e tyre të zvarritura për reforma në Bashkimin Evropian, pasi këtë javë do të ...
0
Aktualitet Kryesore

Kreu i partisë ZGJIDHJA, Koço Kokëdhima ka denoncuar sot një plan të qeverisë “Rama”, i cili sipas tij e kthen Shqipërinë në një kosh për importin e plehrave ...
0
Aktualitet Kryesore

Shefi në Bashkinë e Tiranës fiton Lotarinë Amerikane, ja çfarë thotë Në Shqipëri ndodh që edhe raportin e invaliditetit ta marrësh me mik. Jo vetëm ekonomia, por sidomos ...
0
Aktualitet Kryesore

Përçahet opozita para protestave. Edhe pse u përfol për një koordinim dhe një bashkëpunim mes të gjitha forcave opozitare kundrejt qeverisë, duket se krisjet mes fronit opozitar kanë ...
0
Aktualitet Kryesore Lajme

Jemi në Janar 2018,në fakt në Shkurt 2018 pra muajin e ardhshëm duhet të përfundonte investimi në hyrjen e Pogradecit.1 km segment me përbërje 4 tunele betoni panoramikë ...
0