Britania: Ngre pikëpyetje për Reformën në Drejtësi, pas dënimit qesharak të Tahirit

Pas vendimit që dha dje Gjykata e Krimeve të Rënda për ish-ministrin Saimir Tahiri, duke e dënuar me 3 vite e 4 muaj shërbim prove, vjen një reagim nga ambasada Britanike në Tiranë.

Përmes një deklarate ambasada theksoi se sistemi gjyqësor po maturohet.

‘Verdikti për Saimir Tahirin tregon se sistemi gjyqësor në Shqipëri po maturohet.

Por dështimi për të dhënë dënim për akuza më të rënda ngre pikëpyetje dhe tregon rëndësinë për ta çuar deri në fund reformën gjyqësore në vend’, –thuhet në reagimin e ambasadës.

Image

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.