Autoritetet e Serbisë arrestojnë Marjan Gjokajn, zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovës

Sot ne mbremje autoritetet e Serbise ndaluan dhe arrestuan zyrtarin e ATK-se z. Marjan Gjokaj nga Gjakova gjate kthimit tranzit nga perendimin ne Kosove.

Autoritetet e Serbisë e kanë arrestuar Marjan Gjokajn, zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli.

Sipas Pacollit, Gjokaj është arrestuar derisa po kthehej në Kosovë

Pacolli e ka dënuar këtë veprim të autoriteteve të Serbisë dhe ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij.

“Frikësimi dhe provokimet ndaj zyrtarëve të Kosovës qe udhetojnë në Serbi nga aparati i sigurisë se Serbisë është një kujtim i mentalitetit të viteve ’90 në Beograd sot”, ka shkruar Pacolli.

Image may contain: 1 person

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.