AUTOBUSI ME TURISTË SHKRUMBOHET NGA FLAKËT, 26 TË VDEKUR DHE 28 TË PLAGOSUR

Autobusi me turistë shkrumbohet nga flakët, 26 të vdekur dhe 28 të plagosur

Të paktën 26 persona kanë mbetur të vdekur dhe 28 janë plagosur pasi një autobus me turistë u shkrumbua nga flakët në Kinë.

Autoritetet shprehen se autobusi u përfshi nga flakët kur ishte në ecje, kështu që përjashtohet mundësia e ndonjë sulmi terrorist, apo zjarvënie të qëllimshme.

Incidenti ndodhi rreth orës 7:15 të mëngjesit me orë lokale, të premten përgjatë autostradës Hanshou County në qytetin Changde.

Në autobus ishin 56 njerëz, duke përfshirë 53 pasagjerë, një udhërrëfyes dhe dy shoferë, dy prej të cilëve janë arrestuar ndërsa autoritetet e hetojnë shkakun e aksidentit.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.