Archives by: PUBLIK.live

PUBLIK.live

12676 Posts 1 comments

PUBLIK.live Posts

- Bota Lajme
  Media turke i ka dhënë hapësirë të gjerë shkatërrimit të bandës ndërkombëtare të trafikut të drogës, drejtuar nga ‘baroni’ shqiptar Met Kanani, me pseudonimin “Met shqiptari”. Sipas ...
0

- Insta-Pub
Është një nga këngëtaret e reja më të përfolura në Prishtinë, por Adea Pula mund të bëhet shumë shpesh edhe pjesë e politikës. Sipas mediave kosovare, ajo dhe ...
0

- Histori personale
Mëngjesin e sotëm një zotërie me mjetin e tij personal i kanë vënë gjobë, sepse në makinë kishte nipin e tij, teksa policët rrugorë akuzojnë shoferin se po ...
0

- Lajme
Ishin të përfshirë prej kohësh në konflikte mbi trafikimin e lëndëve narkotike, por Mahmut Gega, i dyshuari kryesor për vrasjen e Elsi Kosiqit, ka mohur vazhdimisht krimin. Gjatë ...
0

- Statusi Publik
Nga Dritan Kaba Mbreme, papritmas, doli problemi i propagandes ne gjimnaze i LGBT, qe realisht eshte kunder Familjes dhe Zotit, Ndersa ne shkolla nuk lejohet as politika as ...
0

- Statusi Publik
Denis Dyrnjaja Ngazëllimi i të bërit bashkë opozitë në ditët e vërvëllitjes së këpucëve në Parlament ndaj Kryeministrit duket se ka marrë fund. Edhe buzëqeshja e optimizmi politik ...
0

- analiza
Nga Edward  Morrissey* Ditët e fundit, ligjvënës dhe ekspertë të ndryshëm janë shprehur të tronditur dhe të zemëruar, pasi “Cambridge Analytica”, një kompani e kontraktuar për fushatën zgjedhore ...
0

- Aktualitet Lajme
Prej disa muajsh, përfaqësues të komunitetit LGBT po shkojnë nëpër gjimnazet e Shqipërisë dhe Tiranës duke zhvilluar takime me mësues edhe nxënës për të folur rreth çështjeve të ...
0

- Lajme
Pezullimi nga qeveria i dhënies së tapive për trojet e dhëna me ligjin 8053 të vitit 1995 për ndarjen pa shpërblim të tokës për ish ndërrmarjet bujqësore do ...
0

- Lajme
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se aktualisht ndodhet në Uashington me qëllim të koordinimeve për vazhdimin e dialogut ...
0