Samsung Galaxy Note 9 po vjen….

Data e lëshimit zyrtar të Samsung Galaxy Note 9 është 24 gusht, dukshëm më herët se lëshimi i Note 8 vitin e kaluar që ishte 15 shtator në Britani të Madhe dhe SHBA.

Matt Swider nga TechRadar i cili ka dhënë përshtypjet e tij për pajisjen e re nga Samsung, thekson se ky hap i lëshimit të mëparshëm mund të jetë për shkak se kompania dëshiron të mundë njoftimin e ri të iPhone, i cili pritet të ndodhë në fillim të shtatorit.

Çmimi i Note 9 në SHBA do të jetë $ 1,000 (872 euro) për celularin në nivelin bazë, që është një model që vjen me 6GB RAM dhe 128GB hapësirë për ruajtje, dhe 1.250 $ (1,090 euro) për modelin e përparuar  i cili vjen me 8GB RAM dhe 512GB hapësirë ruajtjeje.

Matt vë në dukje se modeli i nivelit të bazë vjen me një rritje të çmimit prej $ 70 mbi çmimin e nisjes së Note 8.

Ekrani 6.4 inç i Note 9 është pak më i madh se ekrani 6.3 inç i Note 8, por nëse nuk i keni të dy celularët në dorë, është pothuajse e pamundur të vërehet.

Sa i përket dizajnit, Matt tregon se Note i ri është më i ngushtë dhe më i gjatë se Note 8, me përmasat e tij të ulura në 161.9 x 76.4 x 8.8 mm.

Telefoni celular vjen me një kamerë të pasme 12MP që përdor teknologjinë e dyfishtë të hapjes për shkrepjet me dritë të ulët dhe një hapje f / 2.4 për fotografinë normale të dritës.

Kamera dytësore e pasme jep gjithashtu një zmadhim optik 2x, për telefoto, ndërsa kamera e përparme është një njësi 8MP që përfshin autofokusin.

Sa i përket veçorive të sistemit të kamerës, Note 9 lejon AR, videon Super Slow Motion në 960 fps për 720p, dhe vetitë e selfie-ve të gjerë.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.