700 euro nata/ “Kur do ta shkarkosh Etildën?”, reagon Rama pas publikimit të faturave të hoteleve të ministres së Drejtësisë: Që ta dish ti…

Nuk ka mbetur pa koment lajmi me faturat e shtrenjta qe ministrja e Drejtesise, Etilda Gjonaj, ka shpenzuar ne udhetimet e saj jashte shtetit, per takimet zyrtare, ku nje nate ne hotele luksoze ka kushtuar mbi 700 euro.

Nje komentues ka pyetur direkt kryeministrin Rama me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, ne nje nga postimet e fundit te bera prej te parit te qeverise.

“Nje natë e saj nē hotel popullit i kushtojka 1 km asfalt. Bonu burr njëher e mire qoje ne shtëpi”, i shkruan komentuesi, nderkohe qe Rama i ka dhene pergjigje te prere.

JA replika 

1

 

Komentuesi: Edi Rama kur do ta shkarkosh nga detyra Etilda Gjonajn?
po e shkarkove kët do te shtrosh edhe shumë rrugë të tjera.
Sepse nje natë e saj nē hotel popullit i kushtojka 1 km asfalt.
Bonu burr njëher e mire qoje ne shtëpi.

Rama: ti mua merr te keqen se jam shume me teper popull se ti, se jetoj çdo dite e çdo nate me kete popull dhe ndjek nga 100 halle njerezish te zakonshem ne dite, pervec puneve te tjera, po qe ta marresh vesh ti, e ke gabim krejt kete punen e kilometrave hotele dhe çka ke ngrene ne ate kazan ku e gjetur, eshte gjelle e prishur

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.