66 anëtarët që kanë në dorë Dukën dhe Finon, ja me sa vota zgjidhet presidenti i FSHF

Më 7 shkurt do të zhvillohen punimet për Asamblenë e Përgjithshme që këtë vit përkon me atë zgjedhore për Presidentin e FSHF-së dhe anëtarët e Komitetit Ekzekutiv. Fituesi për president zgjidhet me të paktën 44 vota që konsiderohet shumica e cilësuar.

Në rast se mungon kjo gjë, atëherë në votimin e dytë përfshihen ata kandidatë që kanë marrë numrin më të madh të votave. Në këtë raund fiton kandidati me numrin më të madh të votave, pra, me shumicë të thjeshtë.

Loading...
ANËTARËT – Nga 66 anëtarët e Asamblesë, 54 janë klube futbolli dhe 12 shoqata sportive si, për shembull, Shoqata e Trajnerëve, e Mjekëve Sportivë, Arbitrave të Futbollit, etj. Por, prej disa vitesh, disa klube kanë filluar të privatizohen. Nga ana tjetër, kemi ende klube në varësi të pushtetit lokal, pra bashki që administrojnë ekipet e futbollit

 

 1. Ada
 2. Besëlidhja
 3. Bilisht Sport
 4. Bylis
 5. FC Besa
 6. FC Gramozi
 7. FC Lushnja
 8. FK Apolonia
 9. FK Dinamo
 10. FK Elbasani
 11. FK Kamza
 12. FK Këlcyra
 13. FK Kukësi
 14. FK Memaliaj
 15. FK Skrapari 2006
 16. FK Sukthi
 17. FK Tërbuni
 18. FK Tomori 1923
 19. Flamurtari FC
 20. Iliria
 21. KF Adriatiku Mamurras
 22. KF Burreli
 23. KF Butrinti
 24. KF Delvina
 25. KF Domosdova
 26. KF Egnatia
 27. KF Erzeni
 28. KF Gramshi
 29. KF Laçi
 30. KF Maliqi
 31. Fieri
 32. KF Naftëtari
 33. KF Pogradeci
 34. KF Pojani
 35. KF Poliçani
 36. KF Shkumbini
 37. KF Skënderbeu
 38. KF Tepelena
 39. KF Teuta
 40. KF Tirana
 41. KF Turbina
 42. KF Vllaznia
 43. KS Kastrioti
 44. KS Korabi
 45. KS Luftëtari
 46. KS Sopoti
 47. KS Vlora
 48. KSSH Veleçiku
 49. Luz i Vogël 2008
 50. Olimpik FC
 51. Partizani
 52. Përmeti
 53. SHS Albpetrol Patos
 54. SK Himara
 55. Shoqata e Trajnerëve
 56. Shoqata e mjekëve sportivë
 57. Shoqata e Arbitrave të Futbollit
 58. Shoqata e Futsallit
 59. Shoqata Rajonale Tiranë
 60. Shoqata Rajonale Durrës
 61. Shoqata Rajonale Shkodër
 62. Shoqata Rajonale Elbasan
 63. Shoqata Rajonale Fier
 64. Shoqata Rajonale Korçë
 65. Shoqata Rajonale Gjirokastër
 66. Shoqata Rajonale Lezhë
Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.