14-vjeçarja që u shoqërua nga Policia në Jalë:‘’Mbrëmë kam fjetur në bagazhin e makinës”

Familjarët e fisit Balaj në Jalë e kanë kaluar natën jashtë për shkak s e kishin të pamundur që të gjenin një strehë, pas shembjes së banesës së tyre nga IKMT-ja. Fadromat kanë shembur edhe të vetmen banesë me certifikatë pronësie që daton e vitit 1947.
Mes personave që kanë mbetur në qiell të hapur është edhe një vajzë 14 vjeçare, e cila thotë se pas shembjes së shtëpisë nuk ka arritur të shkojë as në shkollë pasi librat i kanë humbur nën rrënoja.

E mitura ishte mes 7 personave që u shoqëruan në polici pas përplasjes së IKMT me banorët.

“Kanë qenë 10 orë fiks që më kanë mbajtur vetëm mua në polici, babin dhe kushërinjtë i kanë mbajtur më shumë.Unë jam pa larë, librat nuk e di fare ku i kam, nga kanë shkuar. Mbrëmë kam fjetur në makinë, në bagazh se nuk dija ku të shkoja”, tregon ajo për mediat.

Ndërtesat e shembura një ditë më parë në Jalë sipas banorëve shërbenin si ndërtesa, ndërsa një pjesë e tyre shfrytëzoheshin për turistët gjatë muajve të verës.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.