1 miliard euro për Notre Dame, koreografi shqiptar ka diçka për të thënë

E hëna e kësaj jave nisi me një ngjarje të trishtë, pasi katedralja e famshme e Parisit, Notre Dame, u përfshi nga flakët dhe një pjesë e mirë e saj u shkatërrua. E kjo menjëherë u kthye në ngjarjen më të pasqyruar në botë.

notre-lajmi

 

Madje brenda pak ditësh për rikonstruktimin e katedrales 850-vjeçare u mblodh një shumë e madhe prej miliona eurosh.

E teksa ndihmat e shumta që erdhën nga persona e vende të ndryshme u duartrokitën, ka patur edhe nga ata që ky veprim u është dukur paradoksal. Në mesin e këtij grupi është edhe koreografi i njohur, Albi Nako.

albi

Albi ka postuar sot një foto në “Instastory” ku tregon se si u mblodhën parat brenda pak orësh për katedralen, ndërkohë që mijëra persona vuajnë urie dhe drejt tyre askush nuk i ka sytë.

albi

Sipas koreografit, e gjithë kjo është paradoks.

Loading...
Të ngjashme

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.