TE TJERA

- Bota Lajme

  Media turke i ka dhënë hapësirë të gjerë shkatërrimit të bandës ndërkombëtare të trafikut të drogës, drejtuar nga ‘baroni’ shqiptar Met Kanani, me pseudonimin “Met shqiptari”. Sipas një lajmi të gazetarit Cetin Aydin në të përditshmen “Hurriyet”, ...
0
- Insta-Pub

Është një nga këngëtaret e reja më të përfolura në Prishtinë, por Adea Pula mund të bëhet shumë shpesh edhe pjesë e politikës. Sipas mediave kosovare, ajo dhe djali i presidentit, Hashim Thaçi, Endriti janë në një lidhje ...
0
- Histori personale

Mëngjesin e sotëm një zotërie me mjetin e tij personal i kanë vënë gjobë, sepse në makinë kishte nipin e tij, teksa policët rrugorë akuzojnë shoferin se po punon si taksist dhe kështu i merr pasagjerët autobusit të ...
0
- Lajme

Ishin të përfshirë prej kohësh në konflikte mbi trafikimin e lëndëve narkotike, por Mahmut Gega, i dyshuari kryesor për vrasjen e Elsi Kosiqit, ka mohur vazhdimisht krimin. Gjatë marrjes në pyetje në polici, 24-vjeçari ka qenë shumë kontradiktor ...
0
- Statusi Publik

Nga Dritan Kaba Mbreme, papritmas, doli problemi i propagandes ne gjimnaze i LGBT, qe realisht eshte kunder Familjes dhe Zotit, Ndersa ne shkolla nuk lejohet as politika as feja te beje propagande nuk duhet te lejohet as LGBT, ...
0
- Statusi Publik

Denis Dyrnjaja Ngazëllimi i të bërit bashkë opozitë në ditët e vërvëllitjes së këpucëve në Parlament ndaj Kryeministrit duket se ka marrë fund. Edhe buzëqeshja e optimizmi politik kur Lulzim Basha e Monika Kryemadhi shfaqeshin krah njëri tjetrit ...
0